"Knihomola to do knihkupectví táhne stejnou silou jako alkoholika do baru."

Zamyšlení

3. května 2016 v 18:01 | Medvědářka
Taky se vám občas stává, že když čtete nějakou žánrovou knížku, tak na její odkazy narážíte všude? Mě se to za poslední 4 roky pořádně stalo dvakrát. Prvně to bylo, když jsem četla knihu Přežili jsme zkázu Titaniku. Najednou jsem všude kolem sebe četla něco o téhle slavné nepotopitelné lodi. Ať už to byl zajímavý článek v mém oblíbeném časopise Epocha či jeho speciálu, nebo v té době začala tv dávat seriál s touhle tématikou. Nemluvě o slavném filmu Titanik a myslím, že se v té době objevila i první výstava o něm.
Teď mám něco podobného. Vracím se ke čtení historických knih. Hlavně k době kolem starého Říma a Řecka, Pompejí a Egypta. A co čert nechtěl. Otevřu Epochu speciál, co mi doma leží už delší dobu a bác - vykoukne na mě legenda o vzniku Říma a jak to bylo nejspíš doopravdy. Následuje článek o zabití Julia Cesara a hned na to na mě pomrkává zkáza Pompejí. Náhoda ? No nevím, protože už mi asi začíná hrabat. Zapnu tv na Discovery nebo snad Spectrum a zrovna začíná zajímavý dokument o posledním dnu Pompejí. Jak to bylo s lidmi, kteří se schovávali před katastrofou ve sklepení. Kamera se prohání mezi zdmi a ulicemi znovuobjeveného města a připomínají i zkázu Herculanea, které mělo stejný osud jako Pompeje.
Přijde mi, že mi všechny shody okolností naznačují, že bych si o téhle velkolepé éře měla přečíst něco víc, když jsem jí až doposud jen míjela. Že si mám zase rozšířit své znalosti a zanechat detektivek a vrhnout se po hlavě za Ariadnou, Sinuhetem a jim podobným. Naštěstí jsem na ně připravená. Pár knih už v zásobě mám a že je z čeho vybírat.
A co vy ? Máte to podobně nebo to mám opravdu jen já ? PS - na fotce chybí záměrně kniha Kleopatra
Vaše Medvědářka

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama